Джеймс Кук води доминираща бърза атака, докато Билс тъпче Каубойс 31-10
AP News | 2023-12-18 | 02:40:19

ОРЧАРД ПАРК, Ню Йорк (AP) — Джеймс Кук имаше най-добри в кариерата 179 ярда бързане и вкара два пъти, докато Бъфало доминираше на земята, а Билс победи Далас с 31-10 в неделя, прекратявайки поредицата от пет победи на Каубойс.

Джош Алън хвърли само 94 ярда за Билс (8-6), които спечелиха последователни мачове за първи път от серия от три победи приключи на 1 октомври. Бъфало спечели място в надпреварата за плейофите на AFC, изпреварвайки с един мач Денвър и Питсбърг.

Каубоите (10-4) спечелиха третото си място в плейофите преди начален удар благодарение на загубите от Грийн Бей и Атланта в неделя и победата на Детройт над Денвър в събота. Но нищо друго не се получи както трябва за Далас, който изостана с мач от най-добрия в NFC Сан Франциско.

Каубоите, които са със 7-0 у дома — където надиграха опонентите си с комбинирани 279-108 — паднаха до 3-4 на гости, където бяха надиграни със 156-152.

>

Бъфало се втурна на 266 ярда, задържа топката 10 минути повече от Далас и имаше 28 първи падания срещу 14 на Каубоите.

Каубоите, които отбелязаха 40 или повече точки пет пъти този сезон и се радваха на осем победи с разлика от 20 или повече, бяха държани на най-ниските за сезона 195 ярда в атака. Дак Прескот завърши 21 от 34 за 134 ярда с прихващане.

Толкова за инерцията, треньорът на Каубойс Майк Маккарти се надяваше, че отборът му ще продължи от победата с 33-13 над съперника в дивизията Филаделфия миналата седмица. Далас затваря графика си с два от последните си три гостувания.

Билс, след победа с 20-17 в Канзас Сити, се опитват да осигурят своето пето поредно място в плейофите и да останат в борбата за четвърта поредна титла на AFC Изток.

Временният офанзивен координатор на Бъфало Джо Брейди използва бягащата игра, за да играе настрана срещу нападение на Каубойс, който влезе в седмицата като лидер в НФЛ с 421 точки.

Атаката, ръководена от Кук, преодоля отбранителен фронт, на който липсваше защитата на Джонатан Ханкинс. Кук вкара при улавяне на 18 ярда три минути след втората четвърт и завърши мача с 24-ярдов удар 2:30 след началото на четвъртата.

Алън имаше лесен ден, като опита само 15 подавания и завършване на седем. Той имаше пас за тъчдаун и 1-ярд TD rush.

Латавиус Мъри откри резултата с 2-ярда, за да увенчае първия удар на Бъфало. А Далас имаше малък шанс, след като Тайлър Бас отбеляза гол от 23 ярда, за да увенчае началния удар на Бъфало от третата четвърт, който изяде 8:22 минути от часовника. Играч на Билс след Фред Джаксън имаше 212 ярда при победа над Индианаполис в края на сезона през 2010 г.

ТРАВМИ

Каубои: RG Зак Мартин не се завърна, след като нарани квадрицепса си през първата четвърт.

Билс: DT Джордан Филипс не се завърна, след като нарани китката си.

Каубои: В Маями следващата неделя.

Сметки: В Los Angeles Chargers в събота вечер.